Aktivity pro děti - Lipová

aktivity2

neplacene aktivity

Po  obědě, v době odpočinku, nabízíme pro méně spavé děti aktivity. Pedagogové si ze tříd vyberou děti, které mají zájem aktivitu navštívit. Na dveřích MŠ je vždy vyvěšena informace, jaká aktivita v daný den proběhla.

Nabízíme tyto aktivity:

LICHÝ TÝDEN

PONDĚLÍ: ETIKETA /Masná Silvie/

ÚTERÝ:  JÓGA /Malířová Lucie/

STŘEDA: DRAMATIKA /Liška Ladislav/

ČTVRTEK: SWEETBOX /Blažková Lenka/

PÁTEK: PŘEDŠKOLÁK /Eliška Šťastná/

SUDÝ TÝDEN

PONDĚLÍ: ----------------------------

ÚTERÝ: TALENTI V MŠ /Heczková Daniela/

STŘEDA: ZDRAVOVĚDA /Lipinová Andrea/

ČTVRTEK: MUZIKOTERAPIE /Helisová Elin/

PÁTEK: POLYTECHNIKA /Jirásková Markéta/

Aktivity začnou probíhat od 9.října a střídají se jednou za 14 dní.

placene aktivity

Kroužky probíhají ve spolupráci s FAJN KROUŽKY a SVCOO.

PLACENÝ KROUŽEK ANGLIČTINY - třída Vrabčáci

Ve třídě Vrabčáci probíhá každodenní kroužek angličtiny. Děti se hravou formou pomocí maskota Teddyho seznamují s angličtinou.
Výuka probíhá formou her, básniček, písniček a různých povelů, které si děti postupně osvojují.
Přihlásit se je možno pomocí seznamů, které jsou umístěny ve vestibulu MŠ vždy předem na konci předchozího školního roku.
Angličtinu doporučujeme především předškolním dětem a dětem, kteří mají k jazyku vztah a zvládnou něco navíc.
Platba kroužku je 1000.- Kč na pololetí (2000.- na celý školní rok).
Vyučující: Michaela Michálková

KROUŽEK LOGOPEDIE S PEŤKOU

Kdy kroužek bude probíhat:                                                                                                                                                                                     MŠ Lapačka - každé úterý od 14.15 (od 3.10)                                                                                                                                                                    MŠ Lipová - každý čtvrtek po obědě (od 5.10)

Skupinka na jeden kroužek je min. 4 a max. 8 - 10 dětí.V případě většího zájmu, se budu snažit vytvořit další skupinku.V Listopadu 2024 kroužek bohužel nebude probíhat, jelikož jedu s dětmi do lázní!!!

Jak kroužek probíhá:

Kroužek se skládá z individuálních a skupinových činností.Individuální činnosti u logopedického zrcadla probíhají na začátku a na konci kroužku. Vždy si část dětí vyzvednu před a část zůstává po ukončení skupinové části kroužku déle.V každém kroužku děti vypracují jeden pracovní list k tématu kroužku. Děti ho dělají v době, kdy probíhají individuální činnosti u logopedického zrcadla, které jsou zaměřené na správné postavení mluvidel, oromotorická cvičení, procvičování hlásek atd. (před nebo po skupinové části kroužku).Během skupinových činností pracují děti buď hromadně nebo jsou rozděleni do menších skupinek či dvojic.Činnosti jsou zaměřeny na celkový rozvoj řeči - dechová cvičení, rozvoj sluchového vnímání, fonematického sluchu (rozlišování zvuků z okolí, hlásek ve slově – důležité pro nástup do školy), obohacování slovní zásoby, oromotoriku (pohyblivost úst), jemnou motorika prstů, propojení hrubé a jemné motoriky a řeči atd.V každém kroužku, děti dostanou úkol na doma, který budete společně procvičovat.V prvních dvou max. třech lekcích, si provádím orientační diagnostiku výslovnosti, oromotoriky atd. O výsledku diagnostiky a plánu, jak s dítětem budu pracovat (i vy doma), Vás budu informovat emailem, případně si domluvíme schůzku v MŠ.

Kroužek nenahrazuje práci klinického logopeda!!

Co dát dítěti do kroužku: Složku s euroobaly – na materiály z kroužku (pokud dítě nebude mít složku, materiály si můžete založit sami doma).Pokud chodíte někam na logopedii – sešit z logopedie.

Fotografie: Na rajčeti jsem založila účet, kde jednou měsíčně vkládám fotky z kroužku, ať můžete nahlédnout| co v kroužku děláme.Fotografie naleznete na: Logopedie-s-petkou.rajce.net

Platba kroužku: Cena je 100 Kč za lekci (platí se 5 lekcí předem, tedy 500kč) – zaplatíte pouze lekce, kdy dítě opravdu bude přítomno. V případě, že dítě na logopedii nedorazí, budu ráda, když ho omluvíte sms zprávou nebo emailem – kontakty naleznete níže. Platbu proveďte na číslo účtu: 1658445043/0800 – do kolonky informace pro příjemce  napište jméno dítěte.

Kontakt: Mgr. Petra Šeligová – speciální pedagog – logoped, učitelka MŠ, tel.: 731415543, email: Petra.seligova@post.cz- v případě jakýchkoli dotazů mě neváhejte kontaktovat:)

Přihlásit do kroužku se můžete pomocí formuláře v MŠ, SMS zprávou nebo emailem!!!